ŽIVELNÁ LATINO MUSIC MADE IN SLOVAKIA!

Na slovenskej hudobnej scéne sa hlási o slovo unikátny projekt. Kubánsky spevák EUSEBIO a slovenský producent PETER PANN spájajú sily, aby rozvírili hladinu domácej tvorby autenticky exotickou a mimoriadne rytmickou produkciou. 

EL DESTINO

BAILAME

ALEGRIA

Dôkazom sú prvé tri single, ktoré verejnosti už stihli predstaviť aj s vizuálmi. Radostný debut – letný merengueton Alegría, do ktorého si Eusebio pozval ako hosťa rapera Čistychova, strhol vlnu pozornosti. Oslave neodolateľných ženských kriviek venovali druhý singel Bailame, ktorý sa nesie v znamení horúceho spojenia rytmov kuduro a reggaeton. Prostredníctvom najnovšieho audiovizuálneho počinu s názvom El destino, ktorý zverejnili len pred nedávnom, Eusebio a Peter Pann jasne odkazujú, že kým kubánsko-americké diplomatické vzťahy sa len pomaly otepľujú, tie kubánsko-slovenské sú v hudobnej sfére na bode varu. Energizujúca fúzia reggaetonu a samby obohatená o prvky batucady vás neľútostne vtiahne do centra jedného z najfarebnejších miest na svete a nedá vám vydýchnuť, kým sa váš pohľad do sýtosti nevytancuje v spoločnosti odviazaných bubeníkov a tanečníkov na čele s Eusebiom.

Videoklip vznikol pod taktovkou Dušana Krajčoviča. „Točili sme v zahraničí, čiastočne i na Slovensku. Hľadali sme výnimočnú lokalitu, ktorá by stelesnila energiu songu na obraze. Ostrov Burano je nesmierne charizmatický a pre náš klip poskytol ideálne kulisy. Nepohrdli sme ani ďalšími krásnymi miestami, ktoré sme mali z Burana na skok. Natáčali sme teda aj v Benátkach, a to priamo z gondoly, a na konci dňa pri západe slnka na plážach ostrova Lido di Venezia,“ ozrejmuje Peter Pann, pre ktorého je táto spolupráca mimoriadnym spestrením, keďže v posledných rokoch sa venuje najmä hip-hopovým produkciám pre bratislavského rapera Kaliho. Keďže song vrcholí strhujúcou sambovou pasážou, Eusebio sa v závere klipu obklopil rozpálenými tanečnicami v sporých sambových kostýmoch zo skupín Bailadora Dance Group, Sangre Nueva a Latino Culture Project Miguela Mendeza sprevádzanými bubnovým orchestrom Campana Batucada. Jedinečné umenie capoeiry – spojenie boja, akrobacie a tanca predviedli zoskupenia Abada Capoeira a Capoeira Slovakia.

„A toto je len začiatok. Pripravujeme spolu celý album, ktorý vyjde budúci rok. Sadli sme si po ľudskej, profesionálnej i kreatívnej stránke, takže fanúšikovia latino hudby na Slovensku sa naozaj majú na čo tešiť. Pripravených máme však aj pár prekvapení, nakoľko moje kubánske korene a hudobný feeling nepovažujem za bariéru, ktorá by ma predurčovala interpretovať výlučne tradičnú kubánsku hudbu, milujem hudbu pre jej rozmanitosť a baví ma vnášať vlastný rukopis do štýlov, ktoré som pred tým neokúsil,“ prezradil charizmatický Kubánec, ktorý si umelecký život u nás nevie vynachváliť. “Ľudia sa tu vedia baviť, cítim, že naše rytmy sú Slovákom intuitívne blízke. Myslím, že slabosť pre temperamentnú hudbu majú naše národy spoločnú. Asi preto sa mi tu tak páči,” smeje sa.