EUSEBIO sa narodil v hudobníckej rodine v meste Camagüey na Kube. Jeho otec bol spevákom v jednom z najznámejších kubánskych orchestrov – Maravilla de Florida. Od útleho detstva tak vyrastal v úzkom kontakte s hudbou. Spev vyštudoval pod vedením sólistov Kubánskej Národnej Opery Manuela Penu a Olgy Diaz na konzervatóriu v hlavnom meste La Havana. Po skončení štúdia pôsobil istý čas ako sólista, vystúpil na viacerých festivaloch i v show „Buscando el sonero“, vysielanej kubánskou televíziou.

Ponuky na spoluprácu zo strany rôznych hudobných zoskupení ako aj možnosť vycestovať a šíriť čaro kubánskej hudby mimo vlasti, ktorú mu tieto sľubovali, ho nakoniec zlákali, a tak sa zo sólistu stal tímový hráč. Ako spevácky líder sa nakoniec usadil v septete Monte Rey, s ktorým, nahral na Kube dva albumy a v rámci zahraničného turné sa predstavil aj publiku vo Venezuele, Španielsku, Francúzsku, Grécku či Rakúsku. Koncom roku 2006 nadviazala skupina spoluprácu s populárnou belgickou formáciou Los Callejeros, z ktorej vzišla spoločná nahrávka, „Cara o moneda“, na ktorej sa Eusebio podieľal nielen spevácky, ale aj autorsky. A o rok neskôr už Eusebio v rámci Monte Rey spieval slovenskému publiku. Kapela tu totiž získala dlhodobé angažmá.

Po skoro dvoch rokoch sa formácia rozpadla a pre Eusebia sa začala nová kapitola. Aklimatizovaný a dlhú dobu poháňaný túžbou vrátiť sa k sólovej dráhe, sa na ňu opäť vydal. Tentokrát však tisíce kilometrov od svojej domoviny…

V súčasnosti pôsobí tento charizmatický spevák a showman na Slovensku i v Českej republike. Vystupuje na rôznych kultúrnych a spoločenských podujatiach, ale aj súkromných a klubových parties. Jeho repertoár je nabitý horúcimi tanečnými latino rytmami ako salsa, reggaeton, merengue, cha cha cha, latino pop, merengueton či electro latino. Česko-slovenskému publiku tak sprostredkúva originálny zážitok – privádza ho do varu prostredníctvom show, ktorej popri strhujúcich rytmoch pridáva na jedinečnosti jemu vlastné hudobné cítenie a interpretácia plná temperamentu, hravosti, pozitívnej energie a tanca.

Brány k vlastnej tvorbe otvoril Eusebiovi rok 2014, kedy nadviazal spoluprácu so slovenským producentom Petrom Pannom. Po piatich videosingloch, ktoré postupne verejnosti predstavili, vydali 22.3.2017 spoločný albumu “La Farándula” (viac sa dočítate v sekcii novinky)

Okrem práce na debutovom albume nemal Eusebio núdzu ani o nevšedné spolupráce s inými interpretmi. V roku 2010 si ho ako hosťa na album Presente! opäť prizvali belgickí LOS CALLEJEROS. O dva roky nahral spolu so slovenským raperom ČISTYCHOVOM song „Locuras“, ktorý vyšiel na jeho albume Sin Límite. V roku 2015 ho spojila skladba „Ver“ s ďalším slovenským raperom KALIM, na konto si tak pripísal hosťovačku na albume Nikto, v roku 2016 vydal s producentom MAIREEM videosingel “Vamos” a koncom roku hosťoval na albume Hra rapera SUVERENA v skladbe “Boh je DJ”