Kubánec Eusebio Nicolas Mena žije na Slovensku už šesť rokov a so svojou kapelou si získal povesť profesionála, pre ktorého je hudba skutočnou vášňou. Tento rok sa však rozhodol aj pre sólovú dráhu a oslovil slovenského producenta Petra Panna. “Napísal mi na Facebooku, že sa mu páči moja hudba a navrhol spoluprácu. Krátko na to vznikla Alegria, ktorú sme niekoľkokrát prerábali do konečnej verzie, aby sme boli na sto percent spokojní,” prezradil Peter Pann.

Skladbu v španielčine, ktorá je plná kubáncovho temperamentu, oživil slovenský rap, o ktorý sa postaral Čistychov. “Chceli sme dať tejto exotickej skladbe slovenský prvok. Slovenčina so španielčinou idú dokopy, z výsledku sa všetci tešíme a prvé reakcie sú nad očakávania pozitívne,” dodal producent, ktorý má za sebou spolupráce s raperom Kalim, ale aj Dominikou Mirgovou, Rakbym, Slipom či Plexom.

Spoluprácu s večne vysmiatym Eusebiom si taktiež pochvaľuje. “Robilo sa nám výborne, Eusebio vyžaruje pozitívnu energiu, čo je v skladbe aj počuť. Máme pripravených niekoľko ďalších vecí, takže naša spolupráca tu určite nekončí,” doplnil Peter Pann.

Skladba Alegria, čo v preklade znamená radosť, sa dočkala aj vizuálu. Videoklip režíroval Michal Nemtuda a objavili sa v ňom tanečníčky Bailadora Dance Group a La Suerte, či Bongoman Elizz.