Kubánsky spevák Eusebio, ktorého sme ti pred vyše rokom predstavili v spoločnom rozhovore, znova útočí na srdcia milovníkov latino hudby! Exotický hudobník posunul verejnosti už tretí videoklip El Destino z pripravovaného albumu, v ktorom dá naplno pocítiť poslucháčom svoje korene. Hudobnú produkciu mu obstaral Peter Pann, pre ktorého je táto spolupráce určite mimoriadnym spestrením, keďže v posledných rokoch sa venuje najmä hip-hopovým produkciám pre bratislavského rapera Kaliho.

Vzájomná spolupráca, ktorá začala už pri úspešných singloch Alegria a Bailame, zjavne nekončí a chalani pripravujú ďalšie počiny plné sviežich rytmov kubánskej kultúry. “Pripravujeme spolu celý album, ktorý vyjde budúci rok. Sadli sme si ľudsky, aj profesionálne, takže fanúšikovia takejto hudby u nás sa naozaj majú na čo tešiť,” povedal pre highlife.sk hudobník kubánskeho pôvodu.

Podobne to vníma aj Mako, pre ktorého je táto skúsenosť mimoriadnou výzvou. “S Eusebiom si vychádzam veľmi dobre, pri spoločných projektoch sa aj často nasmejeme, keďže chalan nie vždy rozumie tomu, čo hovorím, aj keď sa tvári že áno,” uzavrel s úsmevom pre highlife.sk Bratislavčan. Hudobnú zložku obstaral na výbornú, je však treba spomenúť, že celej pesničke dosť napomohlo aj bubnové zoskupenie Campana Batucada.

Videoklip obstaral Dušan Krajčovič, ktorý mal k dispozícii naozaj poriadnu dávku materiálu, keďže sa natáčalo v talianskych Benátkach, ostrovoch Burano a Lido di Venezia, no čiastočne aj na Slovensku. Klip osviežili aj tanečné skupiny Bailadora Dance Group, Sangre Nueva a Miguel Mendez Latino Dance Project, no účinkuje v ňom aj zoskupenie Abada Capoeira a Capoeira Slovakia.

Títo ľudia sa venujú jedinečnému umeniu capoeiry, čo znamená spojenie hudby, boja, akrobacie a tanca. Tieto danosti dávajú naplno poznať, že sa jedná o svieži počin, plný rytmov latinoamerickej kultúry, a to aj vďaka kvalitou napumpovanému videoklipu!